Tréma a nervozita

od J. Konpelík

Chtěl bych se zeptat jestli je možné a na kolik procent odbourat trému jako bušení srdce,červenání se atd.... jako při zkouškách a na veřejnosti při jednom sezení 90 minut. Mohl bych si totiž dovolit jen jedno sezení.
Děkuji S pozdravem,
Honza

Komentáře k Tréma a nervozita

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Dec 19, 2014
Hodnocení
starstarstarstarstar
Proč by měl hypnoterapaeut ponechat kus trémy
od: Libor Činka

S trémou je určitě možné zacházet, ostatně mám velmi bohaté zkušenosti s vystupováním na veřejnosti a to před stovkami až tisíci diváky najednou na zahraničních pódiích i u nás.

Jednorázové řešení je sice možné, ale výjimečné. Obvykle je pro pro optimalizaci účinku potřeba více hypnoterapeutických sezení (cca 3 - 5). Řešení v rámci jednoho sezení by bylo na Nobelovu cenu a nikdo ze světových špiček u kterých jsem absolvoval tréninky (Paul McKenna, Richard Bandler...) nic takového nenabízí, protože takové nabídky pochází buď z představ naivních léčitelů či podvodníků. Navíc je přínosné, když mezi hypnoterapeutickými setkáními může dojít k vystoupení na veřejnosti, abychom tak měli zpětnou vazbu, co už docela dobře probíhá a na čem dalším zapracovat.

To, co je však potřeba vědět, je fakt, že i špičkoví herci a umělci s kterými jsem vedl rozhovor potvrzují, že určité rozechvění prožívají i po letech praxe a že je potřeba ponechat si v drobné míře tento mechanismus, který člověka vyburcuje k maximálnímu výkonu. Zbavit člověka trémy na 100% by ho tedy připravilo o tuto výhodu.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka
kouč, hypnoterapeut,
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg