Stupne hypnozy

od Antonín
(Olomouc)

Dobrý den Libore,
měl bych dotaz ohledně úrovní hypnózy a jejich jednotlivé možnosti. Podle díla Břetislava Kafky existují 4 stupně. 1. stupeň je lehká hypnoza, spíše relaxace a mozek jede v alfa vnách, 2. stupeň je už spánek a člověk si nemusí nic pamatovat, je možné docílit také autohypnózou, 3. stupeň už je nahlížení do hlubokého podvědomí a začínají se objevovat mimořádné vlastnosti podvědomí a záblesky do lidské duše, poslední 4. stupeň je naprosté odpojení od rozumu, od vědomí a podle Kafky jen málo citlivců se dokáže dostat do tohoto stupně, kde se nazírá čistě na duši člověka, na jeho božství a plně se projevují "nadpřirozené" schopnosti duše, jako materializace, levitace, telepatie, pohybování předměty, cestování v libovolném čase a prostoru, nahlížení do "všeobecného informačního pole", kdy obyčejní lidé dokázali vyřešit jakýkoliv problém ze všech oborů, mluvit plynně libovolným jazykem, viděl život kohokoliv kdo žil a žije na planetě s naprostými detaily i jejich myšlenky apd.
Kafka tohle všechno dokázal mnoha experimenty. Jak se na podobné věci dívá moderní hypnologie, zažil jste někdy něco podobného? Vím, že poslední stupeň je pro opravdu ukotvené a zkušené hypnology, jelikož se lehce může stát, že se duše nevrátí a nechce vrátit do těla a také se to i mnohokrát stalo.
Děkuji

Odpověď hypnoterapeuta Liborta Činky:
Rozlišování stupňů hypnózy se v současnosti nepoužívá, protože jsme lidské bytosti individuálně velmi odlišné a tak fenomény, které bývaly připisovány tomu kterému stupni se projevují u rozdílných jedinců zcela odlišně. Některé fenomény se u někoho vyskytují v situaci, kdy je pozorován hluboký trans, ale u někoho se tytéž objevují na povrchní úrovni. Samozřejmě pokud pan Břetislav Kafka pracoval s vybranými subjekty, tak tam mohl pozorovat stabilní projevy. Ty se však v hypnoterapii liší od klienta ke klientovi. V mé knize Ovládněte svůj mozek jsem navíc popsal to, co víme díky moderním zobrazovacím metodám, a to sice, že v hypnóze dochází naopak ke vzniku velmi vysokých frekvencí Gamma, která se přelévá v průběhu hypnózy mezi levou a pravou mozkovou polokoulí.

A ač mi to je velmi líto, protože jsem se touto oblastí zabýval, tak fenomény jako telepatie, levitace a podobně nikdy nebyly prokázány a spadají jen do říše literatury a zajímavých Hollywoodských filmů. Jde o napínavé příběhy, které lze číst pro pobavení, ale to je vše. Lidská touha je mít moc, ale tento druh moci je naštěstí jen fantazií.

Přestože je vyhlášena cena 1 milión dolarů nebo v Evropě 1 milión Euro za prokázání paranormálního jevu, tak nikdo doposud nebyl schopen cokoli z toho ukázat před odbornou komisí složenou z vědců a hlavně kouzelníků, kteří znají všechny trikové metody levitace a mentálních experimentů. Všichni a to včetně "renomovaných věštců" byli vždy usvědčeni z podvodu či nedokázali ukázat cokoli, co by bylo paranormální. V poslední době dokonce "vyhlášený" český Stanislav Brázda alias Stanley Bradley v takovém experimentu nedokázal uhádnout, co je v uzavřených krabicích přesněji než běžný člověk.

Komentáře k Stupne hypnozy

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Nov 12, 2016
Hodnocení
starstarstarstarstar
Informace
od: Bohuslav Větrovský

Bylo mi ctí, osobně poznat syna Břetislava Kafky, který žil ve vile, kde pracoval jeho otec. Bylo zajímavé, že jsem se potkal i s pravnukem Edy Křečka a mohu sdělit, že opravdu on i jeho děti jsou velice citlivý jedinci.
Bylo mi také ctí, osobně poznat pana řídícího učitele, kterému bylo více jak devadesát let a jeho paní.Tento řídící učitel Ducháč, redigoval knihy pana Kafky, protože on moc spisovně česky psát a ani hovořit neuměl.
Kafka dělil hypnózu na 5 stupňů, nikoli na 4.


Hezký den
Bohuslav Větrovský

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg