Problem s alkoholem

od Vlasta H.
(Brno)

Dobrý den, velice mne zaujaly Vaše stránky, dotazy i Vaše odpovědi, a proto se jimi snažím již několik hodin pročíst a získat nějaké pro mne vhodné informace. Problém, na který se chci zeptat se týká mého manžela(62). S narůstajícím věkem totiž narůstá i jeho "velmi pozitivní" vztah k alkoholu, samozřejmě hlavně co do denního množství. Je stále nervózní, popudlivý,nerudný, na všechno a všechny nadává, nikdo není tak dokonalý, jako on,je sprostý a všechnu svoji nerudnost si denně ! vyřve na mně. Všeobecně se s ním špatně komunikuje, nic nechce řešit, všechny problémy vždy po chvilce "zamete pod koberec" a tím je to pro něj vyřešené. Já osobně s tím mám velký problém,jsem z něj totálně psychicky vyčerpaná a unavená. Už nemám sílu čelit jeho neustálým špatným náladám. Samozřejmě by připadalo v úvahu i od něj odejít, ale to bych už asi nepsala dotaz sem. Bohužel nejsme z Prahy ani blízkého okolí a i tak pochybuji, že by manžel sám chtěl nějak na sobě pracovat. Můj dotaz: mohu alespoň já, nějak na něj působit, zatím se nic nedaří, nebo alespoň pracovat na sobě nějakou vhodnou metodou, abych se z toho všecho já nezbláznila? Návod ve Vašich knihách, e- programech a pod.?? Moc děkuji za Váš čas i odpověď.Vlasta Horáková

Komentáře k Problem s alkoholem

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Apr 11, 2016
Hodnocení
starstarstarstarstar
Co s alkoholikem
od: Libor Činka

Co se synem, který pije? Pokud on sám s tím nic nechce udělat, tak nelze nic udělat. Vždy doporučuji vystihnout okamžik, kdy je dotyčný v pohodovém rozpoložení bez alkoholu, okamžik, kdy je sdílný, okamžik, kdy třeba vypráví, že jej něco trápí a pak se zmínit o možnosti pomoci. Pak je mu možné nabídnout kontakt a nechat na něm, aby se objednal. Objednávat a vlastně dělat něco za druhého nemůže fungovat, pak by přišel člověk, který byl spíše donucen přijít a s tím se nedá pracovat. Hypnotizovat je možné pouze ty, kteří chtějí změnu z vlastní vůle a jen si nevědí rady. V každém případě jde o proces, který může zabrat minimálně 6 hypnoterapeutických setkání po 90 minutách.

Apr 10, 2016
Hodnocení
starstarstarstarstar
Syn pije
od: Anonym

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda by hypnózou šlo ovlivnit aby syn přestal pít alkohol.Syn pije od 16 let je mu 29 let a je alkoholik.Byl v léčebně 3 měšíce vrátil se a pije dál.Nedá se to už vydržet.Můžete mi prosím poradit zda by mu hypnóza pomohla děkuji.

Nov 03, 2015
Hodnocení
starstarstarstarstar
Alkohol a osobnost
od: Libor Činka

Alkohol mění osobnost. Vlasto, na to nemá řešení ani žádná ze světových špiček v psychologii a hypnoterapii. Pokud on sám problém nevnímá a nechce s ním nic dělat, tak je mimo možnosti pomáhat. Alkohol ve velkém množství zcela proměňuje osobnost člověka. Je druhem úniku z reality a iluzorní snahou si vylepšit prožívání možných životních zklamání. Doporučuji Vám osobně vyhledat ve Vašem okolí systemického terapeuta (nikoli systematického, nikoli zaměřeného na systemické konstelace) a začít s terapeutem řešit Váš život. Délka života se prodlužuje a můžete před sebou mít klidně několik desítek let nového života.

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg