Hypnoza ve sportu

od Lukáš Korel
(Praha)

Dobrý den, našel jsem vaše stránky na internetu, velmi mě zaujala hypnóza,může se hypnózou nějakým způsobem zlepšit sportovní aktivity, viz posilování,bojové sporty,běhání,cyklistika a plavání?
Případně jakým způsobem to probíhá?
Může to mít i nějaký negativní vliv? - viz rozšířené vědomí, které mohou mít pak nějaký negativní vliv (vedlejší účinky)?

Děkuji za upřímnou odpověď.

Lukáš Korel

Komentáře k Hypnoza ve sportu

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Aug 24, 2015
Hodnocení
starstarstarstarstar
Sport trans koncentrace
od: Libor Činka

Dobrý den, mezi mé klienty patří řada sportovců z oblastí, které jste jmenoval. Hypnóza je jediný nástroj umožňující komunikaci s podvědomím a tedy napojení na vnitřní zdroje, kterými v případě sportu může být vytrvalost, síla... Ve skutečnosti je hypnotický trans staven intenzivního soustředění, kdy jsou určité oblasti mysli intenzivně zaměřené na cíl a zároveň tak dochází k oslabení až naprostému vymizení rušivých vlivů. Tak je možné oslabit vliv konkurence, novinářů, kamer... zkrátka eliminovat rušivé elementy. Standardně s každým klientem pracuji tak, abychom aktivovali zdroje jejich vnitřní síly a oslabili, obešli "virové programy" = sugesce narušující maximální výkonnost - které jsme slýchávali od okolí zpravidla v dětství ("Na toho nemáš. Nikdy nic nedokážeš. Seš blázen, když si myslíš, že se tím uživíš. Nemáš talent. ..." Mnohdy je též potřeba zvýšit odolnost vůči komentářům koučů, kteří v Česku nemají prakticky ani ponětí, jak motivovat a podobají se příliš často učitelům ze školy, kteří zveličují drobností, které nejsou podle jejich představ a obvykle opomíjí povzbuzení poukázáním na to, co bylo dobře. Mnoho lidí obecně žije v představě, že když jsou věci OK, tak se o nich nemusí mluvit a je potřeba jen upozorňovat na nedostatky. To je z hlediska motivace naprosto mylný přístup, který oslabuje motivaci ohromného množství sportovců. Jak snad cítíte z uvedeného, hypnoterapie v mém podání představuje systém, který kombinuje vědomý rozhovor a motivaci klienta s podvědomou v hypnotickém transu. Jde o naprosto bezpečný proces, oproti klasickým přístupům, které mohou ve skutečnosti být nebezpečné - od vsugerování neschopnosti, či naopak nevhodné přepnutí sil vedoucí ke zranění až po demotivaci sportovce. V psychoterapii máme etický kodex a principy pro zacházení s klienty, které v běžné společnosti a tím pádem ani ve sportu nejsou. Navíc tyto principy zdaleka přesahují i pravidla používaná v medicíně. Protože se školím u předních světových špiček, tak Vám mohu nabídnout zahraniční standardy pro práci s klienty. Co se týče hypnoterapie, tak jde o proces, i vstup do transu se rozvíjí s tréninkem a proto se hodí načasovat hypnotická setkání tak, aby v mezidobí mohly být nejen tréninky, ale i nějaké sportovní akce. Pak v následujících setkáních stavíme na tom, co se nově povedlo a rozvíjím další podporu maximalizace sportovního potenciálu.
Libor Činka, specialista v Ericksonovské hypnoterapii, autor bestselleru Ovládněte svůj mozek, zařazený v encyklopedii osobností Kdo je kdo?
P.S. Doma mám dvě mistryně světa a Evropy

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg