Hypnotizér z Las Vegas

Video

To, že se stanu dokonce hypnotizérem vystupujícím v Las Vegas mě ještě před pár lety ani nenapadlo. Pod vlivem informací, šířených normálními hypnoterapeuty, jsem předvádění hypno show považoval za jakousi degradaci hypnotického umění. Tenkrát jsem nechápal podobně jako druzí, že jen z videozáznamů viděné hypnoshow je vytržené z kontextu a že se odehrává více. 

Až díky tomu, že jsem se stal hypnotizérem vystupujícím v Las Vegas, až díky zkušenostem s bleskovou hypnotizací skoro stovky lidí a až i po vlastní zkušenosti, jaké je to být takto "neterapeuticky" hypnotizován jsem pochopil. Zážitek uvolnění tvořivých sil v podvědomí, byť na pár minut, se může, pokud je správně "designován" stát bodem růstu člověka. 

Můj původní postoj, převzatý od jiných hypnoterapeutů se změnil. Nikdo z nich totiž nebyl hypnotizérem na jevišti a už vůbec ne v Las Vegas. To, co vypadá jen jako zábava, to co na laiky může působit jen jako jakési divadlo, může být něčím mnohem větším. 

Když jsem v minulosti viděl taková show, tak jsem měl potíž jim uvěřit. Vysvětloval jsem si to sociální psychologíí -  předstíráním lidí, že jsou v hypnotickém tranzu. To však může tvrdit jen ten, kdo to nezažil. Video z mého můžete vystoupení v Las Vegas v hotelu Venetian, můžete vidět výše. 

A zde je kousek z jednoho vystoupení v Praze, případně další se můžete dozvědět na Hypnoshow Tajemství.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg