Hypnoticky na alkohol

od I. Svobodová

Dobrý den Libore,
samozřejmě kouření je nebezpečné, ale co alkohol, ten je snad ještě horší. A jako u kouření, tak i u alkoholu všichni odborníci tvrdí, že alkohol je stokrát horší než cigarety a s tím se prý nedá nic udělat jednoduše, pouze zavřít v sanatoriu a i tak prý výsledky nic moc. Jak je to DOOPRAVDY s alkoholem?Je tak velká závislost, že s ní nic nehne??? Ani žádná hypnóza?
A řekněme si pravdu - chlastají všichni a všude.
Jak to tedy je??
Hezký den přeje I. Svobodová a děkuji za odpověd.

Odpověď hypnoterapeuta Libora Činky:
Odpovím od konce:
Rozhodně je to jinak. Je to podobné jako s cigaretami a dá se to řešit - úmyslně nepíšu léčit, protože to je zrovna způsob, který nepovažuji za funkční. O léčení se starají lékaři a ti v oblasti psychologie v našich končinách nemají příliš aktuální přehled, jak se tyto situace řeší ve světě. Nejsou sice "sto let za opicema" ale v této oblasti je dvacetileté zpoždění sakra vidět. Proto jsou výsledky nic moc. Za jeden z nejhorších přístupů považuji nucení lidí sahajících častěji po alkoholu, aby o sobě říkali: "JSEM ALKOHOLIK". Zaprvé úroveň chování není ekvivalentní tomu, kým člověk je (člověk je vždy více než jedna nálepka), a ZA DRUHÉ natvrdo vsugerovaná negativní identita, člověka zákonitě vede k oslabení a nikoli posílení.

Jakákoli takzvaná "závislost" se začne rozpouštět stejným způsobem jaký používáme v hypnoterapii kombinované se systemickou psychoterapií a pár dalšími přístupy.

Samozřejmě jde o náročnou spolupráci, ale rozhodně řešení existuje jinde, než v skupinové terapii, kde lidé vypráví o svých selháních a poslouchají o opakovaném selhávání druhých. Taková terapie těžko může přinášet dlouhodobé a trvalé zdroje síly pro zvládání situací nově a odděleně od alkoholu.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg